10.01. Uzdevums BĀZES UN AMFOTĒRIE HIDROKSĪDI (2.)

10. klase

Izpildi prasīto!

1.
Uzraksti, ko novēro, ja magnija nitrāta šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu; ja veidojas baltas nogulsnes – raksti 1, ja izdalās bezkrāsaina gāze bez smaržas – raksti 2, ja veidojas gaiši brūnas nogulsnes – raksti 3, ja mēģene stipri uzzilst – raksti 4!
2.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas izdalās uz anoda, elektrolizējot kalcija hlorīda šķīdumu!
3.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai viela, kas veidojas rubīdija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar cinku!
4.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir bārija hidroksīdam!
5.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai vielai, kas veidojas karsējot nātrija hidroksīda un berilija oksīda maisījumu!
6.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzi saturošai vielai, kas veidojas, ja dzelzs(III) hlorīda šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
7.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalciju saturošai vielai, kas veidojas etiķskābei pilnīgi izreaģējot ar kalcija hidroksīdu!
8.
Uzraksti, kāds nosaukums ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas kālija hidroksīdam reaģējot ar fosforskābi, ja vielu daudzuma attiecība ir 2:1!
9.
Uzraksti, kāds nosaukums (pēc IUPAC) ir vielai, kas veidojas nātrija hidroksīdam reaģējot ar ogļskābo gāzi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:1!
10.
Uzraksti, kāds nosaukums ir bāriju saturošai vielai, kas veidojas bārija hidroksīdam reaģējot ar slāpekļskābi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:1!
11.
Uzraksti, ko novēro, ja magnija acetāta šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu; ja izdalās bezkrāsaina gāze bez smaržas – raksti 1, ja veidojas baltas nogulsnes – raksti 2, ja mēģene stipri uzzilst – raksti 3, ja veidojas gaiši brūnas nogulsnes – raksti 4!
12.
Uzraksti, kuru vielu izmanto vides tehnoloģijā dabas ūdens cietības samazināšanai; ja kālija hidroksīdu – raksti 1, ja kalcija hidroksīdu – raksti 2, ja bārija hidroksīdu – raksti 3, ja alumīnija hidroksīdu – raksti 4!
13.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir litiju saturošai vielai, kas veidojas karsējot litija hidroksīdu!
14.
Uzraksti, kāds nosaukums (pēc IUPAC) ir nātriju saturošai vielai, kas veidojas, ja sālsskābei pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
15.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai vielai, kas veidojas nātrija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar alumīnija oksīdu!
16.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzs(II) hidroksīdam!
17.
Kādai vienkāršai vielai reaģējot ar ūdeni, notika aizvietošanas reakcija, turklāt viens no reakcijas produktiem bija cēzija hidroksīds. Uzraksti kāda ir šīs vienkāršas vielas ķīmiskā formula!
18.
Bārija oksīdu ievietoja ūdenī. Uzraksti, kā mainās krāsa, ja iegūtam šķīdumam pievieno indikatoru; ja metiloranžs atkrāsojas – raksti 1, ja lakmuss kļūst sarkans – raksti 2, ja fenolftaleīns atkrāsojas – raksti 3, ja lakmuss kļūst zils – raksti 4!
19.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas izgulsnējās cēzija hidroksīda šķīdumam pielejot sudraba nitrāta šķīdumu!
20.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kodīgam kālijam!
21.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir bāriju saturošai vielai, kas veidojas, ja slāpekļskābes šķīdumam pielej bārija hidroksīda šķīdumu!
22.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir skābekli saturošās skābes sālim, kas veidojas hloram reaģējot ar kālija hidroksīda šķīdumu (karsējot)!
23.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir nātrija savienojumam, kas veidojas nātrija hidrīdam reaģējot ar ūdeni!
24.
Litija oksīdu ievietoja ūdenī. Uzraksti, kā mainās krāsa, ja iegūtam šķīdumam pievieno indikatoru; ja lakmuss kļūst zils, raksti 1, ja metiloranžs kļūst sarkans – raksti 2, ja lakmuss kļūst sarkans – raksti 3, ja fenolftaleīns atkrāsojas – raksti 4!
25.
Uzraksti, kāds metāliskā ķīmiskā elementa hidroksīds spēj reaģēt gan ar sārmiem, gan ar skābēm; ja litija hidroksīds – raksti 1, ja nātrija hidroksīds – raksti 2, ja bārija hidroksīds – raksti 3, ja berilija hidroksīds – raksti 4!
26.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai vielai, kas veidojas kālija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar cinka hidroksīdu!
27.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas kālija hidrīdam reaģējot ar ūdeni!
28.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas paliek šķīdumā, pilnīgi elektrolizējot nātrija hlorīdu!
29.
Uzraksti, kāds nosaukums ir nātriju saturošai vielai, kas veidojas, ja sērskābes šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
30.
Uzraksti, kāds nosaukums ir nātriju saturošai vielai, kas veidojas nātrija hidroksīdam reaģējot ar sērskābi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:1!
31.
Kādai vielai savienojoties ar ūdeni, veidojas magnija hidroksīds. Uzraksti, kāda ir šīs vielas ķīmiskā formula!
32.
Uzraksti, ko novēro kālija hidroksīda šķīdumam pielejot cinka sulfāta šķīdumu; ja nogulsnes neveidojas– raksti 1, ja sākumā veidojas nogulsnes, bet, turpinot liet sārma šķīdumu, nogulsnes izšķīst – raksti 2, ja sākuma nekas nenotiek, bet, turpinot liet sārma šķīdumu, veidojas nogulsnes – raksti 3, ja nogulsnes veidojas, un, turpinot liet sārma šķīdumu, nogulsnes neizzūd – raksti 4!
33.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magniju saturošai vielai, kas veidojas, ja magnija nitrāta šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
34.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalciju saturošai vielai, kas veidojas skudrskābei pilnīgi izreaģējot ar kalcija hidroksīdu!
35.
Kādai vienkāršai vielai reaģējot ar ūdeni, notika aizvietošanas reakcija, turklāt viens no reakcijas produktiem bija rubīdija hidroksīds. Uzraksti kāda ir šīs vienkāršas vielas ķīmiskā formula!
36.
Uzraksti, kāds nosaukums ir vielai, kas veidojas stroncija hidroksīdam reaģējot ar ogļskābo gāzi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:2!
37.
Kādai vienkāršai vielai reaģējot ar ūdeni, notika aizvietošanas reakcija, turklāt viens no reakcijas produktiem bija bārija hidroksīds. Uzraksti kāda ir šīs vienkāršas vielas ķīmiskā formula!
38.
Uzraksti, kāds nosaukums ir vielai, kas veidojas magnija oksīdam reaģējot ar ūdeni!
39.
Uzraksti, kāds nosaukums ir vielai, kas veidojas bārija hidroksīdam reaģējot ar ogļskābo gāzi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:2!
40.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas sēra(VI) oksīdam reaģējot ar kālija hidroksīdu!