10.01. Uzdevums BĀZES UN AMFOTĒRIE HIDROKSĪDI (1.)

10. klase

Izpildi prasīto!

1.
Uzraksti, kāds nosaukums ir cinku saturošai vielai, kas veidojas karsējot nātrija hidroksīda un berilija oksīda maisījumu!
2.
Uzraksti, kāds nosaukums ir bāriju saturošai vielai, kas veidojas bārija hidroksīdam reaģējot ar slāpekļskābi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:1!
3.
Uzraksti, ko novēro, ja dzelzs(III) hlorīda šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu; ja izdalās bezkrāsaina gāze ar asu smaku – raksti 1, ja veidojas baltas nogulsnes – raksti 2, ja šķīdums krāsojas dzeltens – raksti 3, ja veidojas brūnas nogulsnes – raksti 4!
4.
Uzraksti, kuram reakcijas veidam pieder ķīmiskā reakcija starp kāliju un ūdeni; ja savienošanas reakcija – raksti 1, ja sadalīšanas reakcija – raksti 2, ja aizvietošanas reakcija – raksti 3, ja apmaiņas reakcija – raksti 4!
5.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai vielai, kas veidojas karsējot kālija hidroksīda un berilija oksīda maisījumu!
6.
Uzraksti, kāds nosaukums ir cinku saturošai viela, kas veidojas nātrija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar cinku!
7.
Uzraksti, kāds nosaukums ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas kālija hidroksīdam reaģējot ar fosforskābi, ja vielu daudzuma attiecība ir 2:1!
8.
Kādai vielai savienojoties ar ūdeni, veidojas stroncija hidroksīds. Uzraksti, kāds ir šīs vielas nosaukums!
9.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir sēru saturošai vielai, kas veidojas sēra(VI) oksīdam reaģējot ar litija hidroksīdu!
10.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas izdalās uz anoda, elektrolizējot kalcija hlorīda šķīdumu!
11.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir litiju saturošai vielai, kas veidojas karsējot bārija hidroksīdu!
12.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai vielai, kas veidojas nātrija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar alumīnija hidroksīdu!
13.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir litiju saturošai vielai, kas veidojas karsējot svina(II) hidroksīdu!
14.
Uzraksti, kāda krāsa ir svina(II) hidroksīdam (atbildē – viens vārds)!
15.
Kādai vienkāršai vielai reaģējot ar ūdeni, notika aizvietošanas reakcija. Viens no reakcijas produktiem bija nātrija hidroksīds. Uzraksti kāda ir šīs vienkāršas vielas ķīmiskā formula!
16.
Uzraksti, kādā agregātstāvoklī (n.a.) atrodas nātrija hidroksīds; ja gāzveida – raksti 1, ja šķidrā – raksti 2, ja cietā – raksti 3!
17.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzi saturošai vielai, kas veidojas, ja dzelzs(III) hlorīda šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
18.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalciju saturošai vielai, kas veidojas skudrskābei pilnīgi izreaģējot ar kalcija hidroksīdu!
19.
Uzraksti, kādā agregātstāvoklī (n.a.) atrodas bārija hidroksīds; ja cietā – raksti 1, ja šķidrā – raksti 2, ja gāzveida – raksti 3!
20.
Kādai vielai savienojoties ar ūdeni, veidojas magnija hidroksīds. Uzraksti, kāda ir šīs vielas ķīmiskā formula!
21.
Uzraksti, cik mol jonu veidojas pilnīgi disociējot 1 mol cēzija hidroksīda (jāraksta cipars!)!
22.
Uzraksti, kāds nosaukums (pēc IUPAC) ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas, ja slāpekļskābes šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
23.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir silīciju saturošai vielai, kas veidojas kālija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar silīciju!
24.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas, ja etiķskābes šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
25.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas, ja dzelzs(III) hlorīda šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
26.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzs(II) hidroksīdam!
27.
Uzraksti, kāds nosaukums ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas, ja etiķskābes šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
28.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinku saturošai viela, kas veidojas cēzija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar cinku!
29.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir bāriju saturošai vielai, kas veidojas, ja sērskābes šķīdumam pielej bārija hidroksīda šķīdumu!
30.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir sēru saturošai vielai, kas veidojas sēra(IV) oksīdam reaģējot ar litija hidroksīdu!
31.
Uzraksti, kāds nosaukums ir cinku saturošai vielai, kas veidojas nātrija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar cinka oksīdu!
32.
Uzraksti, kuram reakcijas veidam pieder ķīmiskā reakcija starp kalcija oksīdu un ūdeni; ja savienošanas reakcija – raksti 1, ja sadalīšanas reakcija – raksti 2, ja aizvietošanas reakcija – raksti 3, ja apmaiņas reakcija – raksti 4!
33.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magniju saturošai vielai, kas veidojas, ja magnija hlorīda šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
34.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas veidojas kalcija oksīdam reaģējot ar ūdeni!
35.
Uzraksti, kāds nosaukums ir alumīniju saturošai vielai, kas veidojas karsējot rubīdija hidroksīda un alumīnija oksīda maisījumu!