1.03.05. Uzdevums par tematu OKSĪDI (2.)

12. klase

Izpildi prasīto!

1.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar rubīdija hidroksīda šķīdumu, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:2!
2.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kuras sastāvā ir ķīmiskais elements alumīnijs, un kura veidojas, ja dzelzs(II) oksīds reaģē ar alumīniju!
3.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magnija savienojumam, kas veidojas magnija oksīdam reaģējot ar sērūdeņražskābi daudzuma attiecībā 1:1!
4.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kuri sastāvā ir ķīmiskais elements dzelzs, un kura veidojas dzelzs(III) oksīdam reaģējot ar oglekļa(II) oksīdu!
5.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar litija hidroksīda šķīdumu, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:6!
6.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir mangāna savienojumam, kas veidojas mangāna(II) oksīdam reaģējot ar bromūdeņražskābi!
7.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas bārija oksīdam reaģējot ar vara(II) oksīdu!
8.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir slāpekļa savienojumam, kas veidojas slāpekļa(V) oksīdam reaģējot ar kalcija hidroksīdu!
9.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kurai sastāvā ir ķīmiskais elements svins, un kura veidojas svina(II) oksīdam reaģējot ar oglekļa(II) oksīdu!
10.
Uzraksti, kuru oksīdu izmanto pārtikas rūpniecībā kā iepakojuma gāzi un kā propelentu; ja sēra(IV) oksīdu – raksti 1, ja slāpekļa(IV) oksīdu – raksti 2, ja hlora(IV) oksīdu – raksti 3, ja slāpekļa(I) oksīdu – raksti 4!
11.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cēzija savienojumam, kas veidojas, ja cēzija superoksīds reaģē ar ūdeni!
12.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir litija savienojumam, kas veidojas litija oksīdam reaģējot ar sērskābi daudzuma attiecībā 1:1!
13.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kuras sastāvā ir ķīmiskais elements magnijs, un kura veidojas, ja mangāna(IV) oksīds reaģē ar magniju!
14.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar kālija hidroksīda šķīdumu, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:2!
15.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir mangāna savienojumam, kas veidojas mangāna(II) oksīdam reaģējot ar sērskābi!
16.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar bārija hidroksīda suspensiju, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:1!
17.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir cinka savienojumam, kas veidojas cinka oksīdam reaģējot ar bromūdeņražskābi!
18.
Uzraksti, kāda ir kvarca ķīmiskā formula!
19.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir hroma savienojumam, kas veidojas hroma(II) oksīdam reaģējot ar bromūdeņražskābi!
20.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzs savienojumam, kas veidojas dzelzs(II) oksīdam reaģējot ar skudrskābi!
21.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar stroncija hidroksīda suspensiju, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:2!
22.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir oglekļa savienojumam, kas veidojas oglekļa(IV) oksīdam reaģējot ar nātrija hidroksīdu daudzuma attiecībā 1:2!
23.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas kālija oksīdam reaģējot ar svina(II) oksīdu!
24.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir bārija savienojumam, kas veidojas bārija oksīdam reaģējot ar sērūdeņražskābi! daudzuma attiecībā 1:2!
25.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magnija savienojumam, kas veidojas magnija oksīdam reaģējot ar sērūdeņražskābi daudzuma attiecībā 1:2!
26.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir oglekļa oksīdam, kas veidojas kurināmām degot skābekļa trūkuma apstākļos!
27.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir bārija savienojumam, kas veidojas bārija oksīdam reaģējot ar fosforskābi daudzuma attiecībā 1:1!
28.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kurai sadaloties veidojas alumīnija oksīds un ūdens!
29.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas nātrija oksīdam reaģējot ar silīcija oksīdu!
30.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzs savienojumam, kas veidojas dzelzs(II) oksīdam reaģējot ar sērskābi daudzuma attiecībā 1:1!
31.
Uzraksti, kāds oksīds (n.a.) atrodas gāzveida agregātstāvoklī; ja bora oksīds – raksti 1, ja alvas(IV) oksīds – raksti 2, ja slāpekļa(II) oksīds – raksti 3, ja sēra(VI) oksīds – raksti 4!
32.
Uzraksti, kuru oksīdu augi izmanto fotosintēzei; ja oglekļa(IV) oksīdu – raksti 1, ja silīcija oksīdu – raksti 2, ja oglekļa(II) oksīdu – raksti 3, ja slāpekļa(IV) oksīdu – raksti 4!
33.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas veidojas, ja slāpekļa(III) oksīds reaģē ar ūdeni (n.a.)!
34.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kuras sastāvā ir ķīmiskais elements magnijs, un kura veidojas, ja svina(IV) oksīds reaģē ar magniju!
35.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas bārija oksīdam reaģējot ar svina(II) oksīdu!