18.03. Uzdevums BĀZES UN AMFOTĒRIE HIDROKSĪDI (2.)

11. klase

Izpildi prasīto!

1.
Kādai vienkāršai vielai reaģējot ar ūdeni, notika aizvietošanas reakcija, turklāt viens no reakcijas produktiem bija cēzija hidroksīds. Uzraksti kāda ir šīs vienkāršas vielas ķīmiskā formula!
2.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir skābekli saturošās skābes sālim, kas veidojas bromam reaģējot ar kālija hidroksīda šķīdumu (n.a.)!
3.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kāliju saturošai vielai, kas veidojas, ja slāpekļskābes šķīdumam pielej kālija hidroksīda šķīdumu!
4.
Uzraksti, cik mol jonu veidojas pilnīgi disociējot 1 mol cēzija hidroksīda (jāraksta cipars!)!
5.
Uzraksti, kāds nosaukums ir skābekli saturošās skābes sālim, kas veidojas hloram reaģējot ar nātrija hidroksīda šķīdumu (n.a.)!
6.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir slāpekli saturošai vielai, kas veidojas nātrija nitrīdam reaģējot ar ūdeni!
7.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalciju saturošai vielai, kas veidojas jodūdeņražskābei pilnīgi izreaģējot ar kalcija hidroksīdu!
8.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir nātriju saturošai vielai, kas veidojas, ja etiķskābes šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
9.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas paliek šķīdumā, pilnīgi elektrolizējot nātrija jodīdu!
10.
Uzraksti, kāds metāliskā ķīmiskā elementa hidroksīds spēj reaģēt gan ar sārmiem, gan ar skābēm; ja cēzija hidroksīds – raksti 1, ja hroma(III) hidroksīds – raksti 2, ja magnija hidroksīds – raksti 3, ja mangāna(II) hidroksīds – raksti 4!
11.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magniju saturošai vielai, kas veidojas, ja magnija acetāta šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
12.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalciju saturošai vielai, kas izgulsnējās, ja kaļķūdenim pielej kalcija hidrogēnkarbonāta šķīdumu!
13.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir silīciju saturošai vielai, kas veidojas cēzija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar silīciju!
14.
Kādai vienkāršai vielai reaģējot ar ūdeni, notika aizvietošanas reakcija. Viens no reakcijas produktiem bija nātrija hidroksīds. Uzraksti kāda ir šīs vienkāršas vielas ķīmiskā formula!
15.
Uzraksti, ko novēro, ja vara(II) sulfāta šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu; ja izdalās bezkrāsaina gāze – raksti 1, ja veidojas baltas nogulsnes – raksti 2, ja veidojas zilas nogulsnes – raksti 3, ja mēģene kļūst ļoti karsta (izdalās liels siltuma daudzums) – raksti 4!
16.
Uzraksti, kāds nosaukums ir litiju saturošai vielai, kas veidojas, ja sērskābes šķīdumam pielej litija hidroksīda šķīdumu!
17.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir litiju saturošai vielai, kas veidojas, ja sērskābes šķīdumam pielej litija hidroksīda šķīdumu!
18.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir beriliju saturošai vielai, kas veidojas kālija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar berilija oksīdu!
19.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir oglekli saturošai vielai, kas veidojas alumīnija karbīdam reaģējot ar ūdeni!
20.
Uzraksti, kāds nosaukums ir beriliju saturošai vielai, kas veidojas nātrija hidroksīda šķīdumam reaģējot ar berilija oksīdu!
21.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir sēru saturošai vielai, kas veidojas sēra(IV) oksīdam reaģējot ar nātrija hidroksīdu!
22.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir niķeli saturošai vielai, kas veidojas, ja niķeļa(II) sulfāta šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!
23.
Uzraksti, ko novēro, ja dzelzs(III) hlorīda šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu; ja izdalās zaļgandzeltena gāze ar asu smaku – raksti 1, ja veidojas baltas nogulsnes – raksti 2, ja šķīdums krāsojas zaļš – raksti 3, ja veidojas brūnas nogulsnes – raksti 4!
24.
Kādai vielai savienojoties ar ūdeni, veidojas magnija hidroksīds. Uzraksti, kāds ir šīs vielas nosaukums!
25.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas izdalās uz anoda, elektrolizējot nātrija jodīda šķīdumu!
26.
Uzraksti, kuru vielu izmanto medicīnā kuņģa sulas skābuma līmeņa mazināšanai; ja alumīnija hidroksīdu – raksti 1, ja bārija hidroksīdu – raksti 2, ja svina(II) hidroksīdu – raksti 3, ja nātrija hidroksīdu – raksti 4!
27.
Uzraksti, ko novēro, ja nātrija hidroksīda šķīduma un fenolftaleīna maisījumam pielej sālsskābi; ja maisījums krāsojas zils – raksti 1, ja maisījums krāsojas aveņsarkans – raksti 2, ja maisījums atkrāsojas – raksti 3, ja maisījums kļūst dzeltens – raksti 4!
28.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzi saturošai vielai, kas veidojas karsējot kālija hidroksīda un dzelzs(III) oksīda maisījumu!
29.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalciju saturošai vielai, kas veidojas sālsskābei pilnīgi izreaģējot ar kalcija hidroksīdu!
30.
Uzraksti, kāds nosaukums ir vielai, kas veidojas kalcija hidroksīdam reaģējot ar ogļskābo gāzi, ja vielu daudzuma attiecība ir 1:2!
31.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir silīciju saturošai vielai, kas veidojas nātrija hidroksīdam reaģējot ar silīcija oksīdu!
32.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir silīciju saturošai vielai, kas veidojas kālija hidroksīdam reaģējot ar silīcija oksīdu!
33.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magnija savienojumam, kas veidojas magnijam reaģējot ar ūdeni!
34.
Uzraksti, ko novēro alumīnija hlorīda šķīdumam pielejot kālija hidroksīda šķīdumu; ja nogulsnes neveidojas– raksti 1, ja sākumā veidojas nogulsnes, bet, turpinot liet sārma šķīdumu, nogulsnes izšķīst – raksti 2, ja sākuma nekas nenotiek, bet, turpinot liet sārma šķīdumu, veidojas nogulsnes – raksti 3, ja nogulsnes veidojas, un, turpinot liet sārma šķīdumu, nogulsnes neizzūd – raksti 4!
35.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir skābekli saturošās skābes sālim, kas veidojas hloram reaģējot ar kālija hidroksīda šķīdumu (n.a.)!
36.
Uzraksti, kāds nosaukums ir stronciju saturošai vielai, kas veidojas, ja sērskābes šķīdumam pielej stroncija hidroksīda šķīdumu!
37.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir alumīniju saturošai vielai, kas veidojas karsējot nātrija hidroksīda un alumīnija oksīda maisījumu!
38.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas izgulsnējās cēzija hidroksīda šķīdumam pielejot sudraba nitrāta šķīdumu!
39.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosforu saturošai vielai, kas veidojas magnija fosfīdam reaģējot ar ūdeni!
40.
Uzraksti, kāds nosaukums ir nātriju saturošai vielai, kas veidojas, ja etiķskābes šķīdumam pielej nātrija hidroksīda šķīdumu!