02.03. Uzdevums par tematu OKSĪDI (2.)

11. klase

Izpildi prasīto!

1.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kurai sastāvā ir ķīmiskais elements varš, un kura veidojas vara(II) oksīdam reaģējot ar oglekļa(II) oksīdu!
2.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir mangāna savienojumam, kas veidojas mangāna(II) oksīdam reaģējot ar skudrskābi!
3.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kurai sastāvā ir ķīmiskais elements varš, un kura veidojas vara(II) oksīdam reaģējot ar ūdeņradi!
4.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas veidojas, ja selēna(VI) oksīds reaģē ar ūdeni (n.a.)!
5.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kas veidojas, ja sēra(VI) oksīds reaģē ar ūdeni!
6.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magnija savienojumam, kas veidojas magnija oksīdam reaģējot ar sērskābi daudzuma attiecībā 1:2!
7.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas nātrija oksīdam reaģējot ar sēra(VI) oksīdu!
8.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kuras sastāvā ir ķīmiskais elements alumīnijs, un kura veidojas, ja svina(IV) oksīds reaģē ar alumīniju!
9.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kālija savienojumam, kas veidojas kālija oksīdam reaģējot ar ortofosforskābi daudzuma attiecībā 1:2!
10.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir kalcija savienojumam, kas veidojas kalcija oksīdam reaģējot ar sālsskābi!
11.
Uzraksti, kuram oksīdam ir brūna krāsa; ja slāpekļa(IV) oksīdam – raksti 1, ja hroma(III) oksīdam – raksti 2, ja bārija oksīdam – raksti 3, ja alumīnija oksīdam – raksti 4!
12.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vara savienojumam, kas veidojas vara(II) oksīdam reaģējot ar sērskābi daudzuma attiecībā 1:2!
13.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir sēra savienojumam, kas veidojas sēra(IV) oksīdam reaģējot ar magnija hidroksīda suspensiju, ja oksīda un bāzes daudzuma attiecībā 2:1!
14.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir vielai, kurai sastāvā ir ķīmiskais elements alva, un kura veidojas alvas(II) oksīdam reaģējot ar oglekļa(II) oksīdu!
15.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir dzelzs savienojumam, kas veidojas dzelzs(II) oksīdam reaģējot ar sērskābi daudzuma attiecībā 1:1!
16.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir indija savienojumam, kas veidojas indija oksīdam reaģējot ar slāpekļskābi!
17.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar nātrija hidroksīda šķīdumu, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:2!
18.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir sēra savienojumam, kas veidojas sēra(IV) oksīdam reaģējot ar cēzija hidroksīdu daudzuma attiecībā 1:1!
19.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir alumīnija savienojumam, kas veidojas alumīnija oksīdam reaģējot ar sērskābi daudzuma attiecībā 1:3!
20.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir sēra savienojumam, kas veidojas sēra(IV) oksīdam reaģējot ar bārija hidroksīda suspensiju!
21.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir silīcija savienojumam, kas veidojas silīcija oksīdam reaģējot ar francija hidroksīdu!
22.
Uzraksti, kuru oksīdu izmanto kā pigmentu krāsu ražošanā; ja sēra(VI) oksīdu – raksti 1, ja fosfora(V) oksīdu – raksti 2, ja hroma(III) oksīdu – raksti 3, ja mangāna(VII) oksīdu – raksti 4!
23.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir oglekļa savienojumam, kas veidojas oglekļa(IV) oksīdam reaģējot ar francija hidroksīdu daudzuma attiecībā 1:2!
24.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir fosfora savienojumam, kas veidojas fosfora(V) oksīdam reaģējot ar rubīdija hidroksīda šķīdumu, ja oksīda un sārma daudzuma attiecība ir 1:4!
25.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas bārija oksīdam reaģējot ar sēra(IV) oksīdu!
26.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas nātrija oksīdam reaģējot ar fosfora(V) oksīdu!
27.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir hroma savienojumam, kas veidojas hroma(II) oksīdam reaģējot ar metafosforskābi!
28.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir savienojumam, kas veidojas kālija oksīdam reaģējot ar berilija oksīdu!
29.
Uzraksti, kāda ķīmiskā formula ir magnija savienojumam, kas veidojas magnija oksīdam reaģējot ar fluorūdeņražskābi!
30.
Uzraksti, kāda ir kvarca smilts ķīmiskā formula!